Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu realizuje projekt Wrocław Corona Study. Kierujemy go do osób ze świeżo rozpoznanym COVID-19 bezobjawowych i skąpoobjawowych. Chcemy wdrożyć działanie, które ma zmniejszyć rozwój choroby.
Dla kogo jest ten program?
Osoby ze świeżo rozpoznanym COVID-19 (dodatni wymaz z nosogardzieli w kierunku koronarawirusa, idealnie wykonany w ciągu 24 godzin) bezobjawowi lub skąpoobjawowi na wczesnym etapie choroby, którzy są kwalifikowani do izolacji domowej lub w izolatorium (nie mają wskazań do hospitalizacji). Chcielibyśmy wdrożyć takie postępowanie, które zmniejszy ryzyko progresji choroby i zapobiegnie konieczności hospitalizacji.
Co oferujemy osobom chorym z COVID19?
Nadzór telemedyczny (dostarczamy do domu kurierem: urządzenia do pomiaru ciśnienia tętniczego, tętna, saturacji, temperatury oraz monitorowania EKG) wraz z możliwością kontaktu telefonicznego z lekarzami chorób zakaźnych i kardiologami
Połowie osób zaproponujemy dodatkowo leczenie chlorochiną pod nadzorem telemedycznym j/w przez 14 dni, a następnie wizytę telefoniczną w dniu 15 i wizytę w poradni chorób zakaźnych w dniu 42 (na zakończenie leczenia i obserwacji)
W przypadku osób chętnych do wzięcia udziału w tym programie, będzie nam zależało na jak najszybszym kontakcie telefonicznym z tymi osobami. Po rozmowie i doprecyzowaniu możliwości udziału w badaniu, będzie możliwość albo zgłoszenia się do poradni chorób zakaźnych w naszym szpitalu lub będzie możliwość wizyty naszego lekarza i pielęgniarki w miejscu izolacji (też w domu). Po badaniu, w tym wykonaniu badań laboratoryjnych (krew pobierzemy w poradni lub w miejscu izolacji) odbędzie się ostateczna kwalifikacja do badania. Po tym wysyłamy kurierem do osób badanych sprzęt do telemedycyny i lek.
BARDZO WAŻNE! Skuteczność leczenia jest największa, jeśli leczenie rozpocznie się jak najszybciej. Dlatego musimy zdążyć z decyzją o włączeniu do badania i wysyłką sprzętu do telemedycyny z lekiem w ciągu 80 godzin od pobrania wymazu.