Publikacje naukowe w Polsce – stan spraw i kierunki zmian

Zapraszamy do udziału w konferencji pn. „Publikacje naukowe w Polsce – stan spraw i kierunki zmian”, która odbędzie się w formie hybrydowej 3 listopada br. w godz. 11.00-17.00 w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Konferencja została przygotowana z inicjatywy Komisji ds. Wydawnictw Naukowych przy KRASP, zrzeszającej przedstawicieli środowiska akademickiego oraz wydawców uczelnianych i komercyjnych. W planie jest poruszenie takich kwestii, jak sytuacja rynku wydawnictw naukowych w kraju, oczekiwania dotyczące jego rozwoju wyrażane m. in. przez wydawców, bibliotekarzy i środowisko akademickie oraz dyskusja o modelu wydawnictw naukowych, jaki znalazł się w przepisach ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, wydanych na jej podstawie rozporządzeń, a także w projekcie Polityki Naukowej Państwa.

Spotkanie to stanowi więc pierwszy krok do zbudowania platformy dialogu i współpracy podmiotów zajmujących się profesjonalnie ułatwianiem dostępu do osiągnięć naukowych i upowszechnianiem nauki w Polsce, z uwzględnieniem międzynarodowego wymiaru tych zadań.

Link do rejestracji: http://pik.org.pl/konferencja-publikacje-naukowe/