2 - 3 lipca 2020 - Health Technology in Connected & Integrated Care - konferencja online

Celem spotkania jest określenie jaki wpływ na spersonalizowaną medycynę mają nowe regulacje i które z nich mogą być rozwiązaniem możliwym do implementowania na poziomie regionalnym. Zapraszamy do udziału.

Główne zakresy tematyczne konferencji:

  • Nowe technologie medyczne: są często korzystniejsze  dla pacjenta, pracownicy służby zdrowia jednak często napotykają trudności w korzystaniu z urządzeń związanych z tymi technologiami, co może zwiększać ryzyko wypadków;
  • Zaangażowanie pacjentów: lepiej poinformowani pacjenci zaczynają poprawiać samodzielną opiekę i bardziej przestrzegają dyscypliny przyjmowania leków co wpływa na poprawę ich zdrowia oraz samopoczucia; 
  • Wpływ technologii medycznych na gospodarkę: kluczową kwestią dla technologii medycznych w celu uzyskania dostępu do rynku i pomocy w realizacji celu jakim jest medycyna spersonalizowana jest HTA (Health Technology Assessment ). Ocenę tą należy omówić w celu zidentyfikowania barier rynkowych i ich potencjalnych rozwiązań.

Podczas 3 sesji konferencyjnych skupimy się na połączeniu aspektu regulacyjnego ze spersonalizowanymi technologiami zdrowotnymi, zaangażowaniem pacjentów oraz opieką zdrowotną i HTA w zakresie innowacji zdrowotnych. Podczas dnia in situ: Cardiomatics i Infermedica zaprezentują swoje osiągnięcia i potencjalny zakres współpracy, a na zakończenie zaprosimy na wizytę online w Centrum Symulacji Medycznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego (Polska).

W jednym miejscu, podczas kilku godzin będzie miała miejsce wymiana doświadczeń między przedstawicielami władz samorządowych, instytucji naukowych, organizacji pacjentów, świadczeniodawców, instytucji odpowiedzialnych za zarządzanie opieką zdrowotną i systemami informacji w opiece zdrowotnej oraz przedsiębiorcami zajmującymi się technologiami ukierunkowanymi na zdrowie w opiece integrowanej.

Konferencja jest wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Medycznego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i jest realizowana w ramach międzynarodowego projektu "Regions4Permed - Interregional coordination for a fast and deep uptake of personalised health" finansowanego w ramach programu Komisji Eropejskiej Horyzont 2020.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.